Idealne miejsce na ślub humanistyczny w Szczecinie

Zielone Patio to urokliwe bistro położone w samym sercu Szczecina, które łączy w sobie elegancję restauracji z urokiem przestronnego patio otoczonego zielenią. Jest to idealne miejsce na organizację ślubu humanistycznego, zwłaszcza dzięki doskonałej bazie noclegowej w pobliżu i łatwemu dostępowi do PKP i PKS oraz komunikacji miejskiej. To jednak nie wszystkie zalety urokliwej restauracji. Zapraszamy do artykułu.

Ślub humanistyczny – Jak go zorganizować?

Ślub humanistyczny to wyjątkowa ceremonia, która pozwala na stworzenie indywidualnego scenariusza zgodnie z własnymi wartościami i przekonaniami. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą dostosowywać się do tradycyjnych rytuałów religijnych czy norm prawnych. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ślubu humanistycznego? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Czym jest ślub humanistyczny?

Ślub humanistyczny to osobista przysięga między dwojgiem ludzi, która nie ma skutków prawnych, ale jest wyrazem autentyczności i uczuć Młodej Pary. Ceremonia humanistyczna jest organizowana zgodnie z poglądami i wartościami narzeczonych. Cały przebieg może być zaplanowany przez małżonków według ich wizji. Nie jest wymagany konkretny strój na tę uroczystość, a Państwo Młodzi mają dużą dowolność, jeśli chodzi o sposób organizacji uroczystości.

Humanizm

Humanizm to postawa życiowa, która opiera się na założeniu, że prawem i obowiązkiem człowieka jest samodzielne kształtowanie życia i nadawanie mu sensu. Bardzo istotna jest dla humanistów etyka oraz najnowsze osiągnięcia w nauce. Wartościami humanistów są empatia, szacunek oraz współczucie. Zależy im na tworzeniu świata, w którym panuje szczęście.

Kto udziela ślubu humanistycznego?

Ślub humanistycznego może udzielić każdy – przyjaciel, rodzic, brat, czy też ciocia. Osoba udzielająca takiego ślubu określana jest jako celebrans. Ważne jest, aby celebrans miał dobrą dykcję i potrafił wczuć się w podniosłą atmosferę ceremonii.

Ślub humanistyczny – scenariusz

Decydując się na ślub humanistyczny, możecie ułożyć własny scenariusz. To jeden z większych atutów całego przedsięwzięcia. Macie możliwość stworzenia własnej przysięgi, w której powiecie o swoich uczuciach oraz o tym, co Was połączyło. W ten sposób ceremonia nabiera indywidualnego i niepowtarzalnego charakteru.

Gdzie można zorganizować ślub humanistyczny?

Wybór miejsca ceremonii ślubnej zależy od Waszej wyobraźni. Możecie zorganizować ją w lesie, na plaży, w ogrodzie, czy nawet na statku. Jeżeli marzycie o ślubie i weselu w otoczeniu natury, Zielone Patio w Szczecinie jest dla Was idealnym rozwiązaniem. Urządzicie tutaj niezapomniane wesele w stylu, który najbardziej odpowiada Waszym oczekiwaniom. To wspaniałe miejsce, w którym zaplanujecie także ślub o każdej porze roku. Jest świetną opcją dla wymagających osób, którym zależy na nietuzinkowym wystroju oraz niepowtarzalnym klimacie.

Jaki jest koszt ślubu humanistycznego?

Planując tę niezwykłą ceremonię, musimy również wiedzieć, ile kosztuje ślub humanistyczny. Tutaj wiele zależy od przyszłych małżonków. W przypadku, gdy chcą połączyć go ze ślubem cywilnym, sama opłata za akt ślubu wyniesie 84 zł. Jeśli zdecydują się na ślub w plenerze, muszą wpłacić do Urzędu Stanu Cywilnego dodatkowo 1000 zł. Wówczas po złożonej przez Młodą Parę przysiędze, urzędnik opuszcza ceremonię, a małżonkowie kontynuują ślub humanistyczny.

Zaplanuj wymarzoną ceremonię w sercu Szczecina

W dzisiejszych czasach panuje coraz większa dowolność, jeśli chodzi o organizację ślubu. Nie każdy chce zawierać ślub kościelny, czy cywilny. Ślub humanistyczny pozwala na bardzo dużą swobodę, jeśli chodzi o miejsce, przebieg ceremonii i przysięgę oraz inne elementy. Warto dobrze zaplanować każdy szczegół na ten wyjątkowy dzień, a także rozważyć połączenie ślubu humanistycznego, np. z cywilnym.

Najważniejsze jest jednak uczucie między dwojgiem ludzi, a tutaj mamy szansę je podkreślić. Taka indywidualnie przygotowana ceremonia z pewnością na długo zapadnie w pamięć Młodej Parze oraz gościom. To przecież moment, w którym przysięgamy drugiemu człowiekowi, że spędzimy z nim resztę życia. Zielone Patio w Szczecinie to idealne miejsce, aby ten moment uczynić jeszcze bardziej niezapomnianym. Nasze sale mogą pomieścić nawet do 150 osób, a w połączeniu z patio, jeszcze więcej. Możesz zorganizować ślub w restauracji i na patio, w plenerze, bez obawy o pogodę. Chcesz wiedzieć więcej?

Categories : Imprezy